Көшпелілер мәдениеті

Рахимова Асем Естаевна
учитель
КГУ «Петровская средняя школа»
Пән Қазақстан тарихы Сынып 10 Өтілетін мерзім \ 20.11.2014 жыл
Тақырыбы: Көшпелілер мәдениеті
Мақсаты: Оқушылардың төменгі сыныптарда алған білімдерін тапсырмаларды түрлендіре отырып естеріне түсіру.
Күтілетін нәтиже: 1. материалдық және рухани мәдениетті аждырата алады. 2. материалдық және рухани мәдениеттің тарихи маңызын біледі.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: мәтінмен жұмыс,сұрақ-жауап, постер жасау,сурет бойынша сөйлету, топтық жұмыс.
Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту мен оқудағы АКТ-ны пайдалану, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Сабақ кезеңдері Тапсырмалар мен сұрақтар Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау түрі
Кіріспе Балалармен сәлемдесу, оқушылардың назарын сабаққа аударту. Оқушылармен амандасады, оқушылардың назарын сабаққа бағыттайды. Сабаққа дайындық, зейіндерін аударады.  
Тренинг «Бес асықты» бір-біріне бере отырып бүгінгі күнге тілектерін білдіреді. Мақсаты:оқушылар арасында жайлы психологиялық атмосфера орнату. Мұғалім өзі бірінші болып тілегін білдіріп оқушыларға асықты ұсынады. Өзара жылы қарым-қатынас орната отырып,  
Топқа бөлу стикерді оқушыларға таңдату арқылы топқа бөлу. Мақсаты: Әрдайым тек қана бір-бірімен ғана отырып келген оқушыларды басқалармен де араластыра отырғызу. Топтарда отырған қалпында жазылып, бүктелген стикерлерді үлестіреді. Оқушылар стикерді ашып өз топтарын анықтап,әркім өз тобына жайғасады.  
Үй жұмысын тексеру тест жұмысын үлестіру. Оқушылардың назарын интерактивті тақтаға аудартып, тест жұмысын дәптерлеріне орындауын сұрайды.Орындап болған соң екі топ бір-бірінің дәптерімен алмасып,тест жұмыстарын тексеруін сұрайды. Тақтада берілген тест жұмысын орындауға кіріседі.Болған соң бір-бірінің дәптерін тексереді. Бірін-бірі бағалау.
Жаңа сабақ Интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы мен мақсаты беріледі.   Интерактивті тақтаға назар аудартып,балалардың қойылған сұраққа жауап берулерін сұрайды. Балалар сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныса отырып, қойылған сұрақ төңірегінде ойланып жауап береді.  
Топпен жұмыс   Материалдық және рухани мәдениет дегеніміз не? Екі топқа постер орындауға тапсырма беріледі. 1.Материалдық мәдениет. 2.Рухани мәдениет. Мұғалім берілген тапсырма төңірегінде түсіндіріп өтеді. Қойылған сұраққа ойлана жауап береді.Венн диаграммасын орындауға кірісіп кетеді. «Екі жұлдыз,бір тілек»топтық бағалау.
Сабақты жүйелеу Сабақта өтілген тақырып бойынша тарихи диктант. Сұрақтар төңірегіінде ойлануға уақыт беріледі. Сұрақтарға жауап береді. Керек жерінде жауабын кітаптан ізденеді. Бірін-бірі бағалау  
5 сұрақ әдісі Интербелсенді тақтадан екі топқа арналған сурет арқылы 5 сұрақтан құрастырулары тиіс. Тапсырманың шартын түсіндіріп өтеді де тапсырманы орындауларын сұрайды. Оқушылар берілген тапсырма төңірегінде орындауға кірісіп кетеді. Бағдаршам
Үйге тапсырма Пар.14 реферат      
Кері байланыс Кері байланысты сұрақтар арқылы алынады. Кері байланыс парағы үлестіріледі.Өздерінің шын көңіл күйлерін белгілеуін сұрайды. Оқушылар сабақтан алған ты әсерлерәне байланыс өз көңіл күйлерін білдіреді.  
Бағалау Үй тапсырмасындағы тест жұмысы және топтық бағалау бойынша жиынтық бағалары қойылады.      

Скачать презентацию: prezentaciya.zip [2,9 Mb] (cкачиваний: 2)

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Конференции

Реформа образования: проблемы и перспективы (для учителей)

Наука XXI века: новые достижения (для учащихся)

Конкурсы для учащихся

➤ Взгляд в будущее (конкурс сочинений)

Русская поэзия последних десятилетий XX века (Литературный конкурс)

Конкурсы для учителей

Лучшая презентация к уроку

Лучшая разработка внеклассного мероприятия

Лучшая разработка классного часа

Лучший сценарий праздника

Лучший сайт педагога

Лучшая разработка урока с использованием ИКТ

Лучшая разработка открытого урока

Лучшая разработка урока в начальной школе

Лучшая разработка практического занятия

Лучший конспект занятия с использованием игровых приёмов

Лучший конспект занятия в детском саду

Лучшая разработка занятия по патриотическому воспитанию

Лучшая разработка родительского собрания

Лучшая разработка занятия по экологическому воспитанию

Лучшая разработка занятия в классе предшкольной подготовки

Лучшая разработка мастер-класса

Лучшая разработка спортивно-массового мероприятия

Лучшая разработка тренинга